Новий сплеск активності амброзії з високими та надвисокими концентраціями її пилку чекає пацієнтів майже по всій Україні. Виключення становитимуть, хіба що, Волинь, Рівненщина та Карпати, де концентрації пилку амброзії будуть помірними.

Здебільшого, помірними будуть і концентрації пилку полину, які знижатимуться до низьких на Півночі країни. Злакові трави все ще викидають у повітря пилкові зерна, але вони або поодинокі або спостерігаються у низьких концентраціях.

Зміни концентрацій пилку злаків, полину та амброзії на території нашої країни у найближчі дні або у відповідності до місяця року можна побачити на прогностичній карті Європи (дивитись нижче).

У помірних концентраціях, особливо – у Лісостеповій та Лісовій зонах, – та у низьких – на решті території України, – все ще спостерігатиметься помірноалергенний пилок рослин родини Амарантові (лобода, амарант). У низьких концентраціях реєструватиметься малоалергенний пилок Конопляних (конопля, хміль). Помірноалергенний пилок рослин пилок Айстрових (ромашка, соняшник та схожі на них квіти) очікується у низьких концентраціях, як і пилок малоалергенної кропиви у містах Лісової та Лісостепової зон. Пилок подорожника, щавлю та інших рослин родини Гречкові буде поодиноким. Пилкові зерна цих рослин мають помірну алергенність.

А от рівні малоалергенних спор кладоспоріуму та алергенної альтернарії в повітрі України будуть низькими. Спори шапинкових грибів та епікоккуму, гельмінтоспоріуму, периконії, стемфіліуму, плеоспори, іржастих та сажкових грибів спостерігаютимуться у низьких концентраціях.

Дощі майже не вплинуть на алергенну обстановку тижня, що розпочався – на більшості території країни їх знову не прогнозують. Три дні поспіль дощитиме у Львові (4-6 вересня). В Ужгороді – 4 та 5-го, а у Луцьку – 3 та 6 вересня. Спорадичними дощі будуть на Тернопільщині.

Опади збільшуватимуть у повітрі кількість аскоспор, які мають алергенні властивості.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) та алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1.